Pozrite si GYMBEAM VÝPREDAJ. Ideálne DARČEKY pre mužov i ženy!

DomovŠportStreet workout a kalistenikaAko správne robiť kliky? Ovládaš správnu techniku? Poradíme ti!

Ako správne robiť kliky? Ovládaš správnu techniku? Poradíme ti!

Kliky patria medzi základné cviky, ktoré by mal zvládať každý športovec. Dnes sa pozrieme na ich správnu techniku a jednotlivé body, ktoré je potrebné dodržať. Michal Barbier ti krok po kroku vysvetlí ako správne cvičiť tento cvik. Poďme na to!

Michal:

V rámci kalisteniky vás na začiatku prevediem úplne základnými silovými cvikmi, ktoré tvoria spodok silovej pyramídy. Sú to supercviky, ktorými komplexne precvičíme rôzne partie a časom si vybudujeme komplexnú silu. Myslím si, že nemá zmysel pokračovať pokiaľ nemáte zvládnuté tieto základné cviky. Dôvodov je hneď niekoľko. Dobrou paralelu je stavanie domu na nekvalitných základoch. Všetky cviky z kalisteniky vychádzajú z cvikov ako je kľuk, drep, zhyb a vznos na hrazde rebrinách. Tvoria základný pilier bez ktorého sa jednoducho nepohnete ďalej. Dnes si predstavíme kľuk, ktorý ma bude učiť Michal „Zirus“ Zurek, ktorý už dlhodobo pôsobí ako tréner a je priekopníkom Parkouru a Streetworkoutu na Slovensku. Kľuk je základný cvik s vlastnou váhou, ktorý nám rozvíja tlakovú silu. Cvičíme teda hlavne partie hornej časti tela ako je :

Kľukov poznáme niekoľko druhov, všetky však vychádzajú z jedného princípu spevnenia a polohovania. Tento princíp si následne vo videu rozoberieme. Kliky sme robili dúfam že každý ale trik je v tom robiť ich správne. Preto si vysvetlíme pár „hackov“, ktoré ti zaručia že z tohto cviku vyžmýkaš maximálny potenciál .. aka .. GAINS.

Na čo dávať pozor:

  • Aktivované jadro + napnutý zadok (podsadená panva)
  • Lopatky vysunuté vpredu a zatiahnuté dole (protrakcia + depresia)
  • Hlava súbežne s telom
  • Plný rozsah pohybu – prsia po zem a naspäť do prepnutých lakťov
  • Lakte nevytáčať von (uhol menší ako 90 medzi lakťom a telom)

No čo vieš teda urobiť správny kľuk? Napíš mi do komentu či si sa dozvedel niečo nové alebo máš kľuk úplne zmáknutý.

Ohodnoťte článok

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Michal Barbier
Michal Barbier
Michal sa športu venuje profesionálne. Má na konte niekoľko úspechov. Je taktiež majstrom sveta vo fitness. Špecializuje sa hlavne na freerunning, street workout, kalisteniku a handbalancing. Založil Limitless Academy. L.A, kde organizuje tréningy parkouru, kalisteniky a freerunningu.

E-BOOK

 

ZADARMO!

40 nadupaných strán o výžive, podložených vedeckými štúdiami.

Stačí zadať e-mail

a stiahnuť e-book úplne zadarmo!

Šup šup, na čo čakáš?

ĎAKUJEME!

Skontroluj si email.