DomovŠportStreet workout a kalistenikaDynamický strečing s Michalom Barbierom + (VIDEO)

Dynamický strečing s Michalom Barbierom + (VIDEO)

Dnes tu máme krátky článok, v ktorom sa dozviete ako správne previesť dynamický strečing. Takýto druh strečingu je skvelý spôsob ako predchádzať zraneniam. Doprajte si ho pred každým tréningom.

Michal:

Ahojte, Tak minule som Vám ukázal súbor cvikov v rámci statického strečingu a dnes ideme na dynamický, ktorý tvorí súčasť rozcvičenia pred tréningom. Dynamický strečing má na rozdiel od statického aktivujúci účinok, čo znamená že tvorí ďalšiu časť “ideálnej” rozcvičky 🙂 Ako sme si už mnoho krát spomínali tak rozcvičku tvorí zahrievačka, kĺbová rozcvička a dynamický strečing. Video je rozdelené na 2 časti. Prvú časť tvorí strečing na dolnú časť tela a druhú zas strečing na hornú časť tela. Dynamický strečing má mnoho benefitov. Teraz si uvedieme len pár tých najdôležitejších:

  • Ideálne aktivuje svaly a iné tkanivá pred záťažou
  • Natiahne nám svaly po celej dĺžke, čo nám časom pomôže zlepšiť naše rozsahy
  • Na niektoré partie má tonizačný účinok ( “naladí” a prekrví nám partie, ktoré rozcvičujeme na plánovaný tréning, čo nám môže pomôcť k lepším výkonom )
  • Zníži nám riziko poranenie svalov, šliach, kĺbov a väzov
  • Zvýši nám schopnosť učiť sa pohyby
  • Zvýšená pružnosť

Písal som že len pár ? Verte mi je ich viac. Každopádne pozrite si čo som si pre vás dnes prichystal z tohto čarovného strečingu a dajte mi vedieť ako to dopadlo. Podelte sa s vašimi postrehmi. 🙂 Držím vám palce a prajem kvalitný tréning.

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Michal Barbier
Michal sa športu venuje profesionálne. Má na konte niekoľko úspechov. Je taktiež majstrom sveta vo fitness. Špecializuje sa hlavne na freerunning, street workout, kalisteniku a handbalancing. Založil Limitless Academy. L.A, kde organizuje tréningy parkouru, kalisteniky a freerunningu.

E-BOOK

 

ZADARMO!

40 nadupaných strán o výžive, podložených vedeckými štúdiami.

Stačí zadať e-mail

a stiahnuť e-book úplne zadarmo!

Šup šup, na čo čakáš?

ĎAKUJEME!

Skontroluj si email.