Hrazda na stenu – Na čo prihliadať pri jej výbere?

Domov Fitness Posilňovanie Hrazda na stenu - Na čo prihliadať pri jej výbere?

Hrazdy na stenu patria medzi jedny z najobľúbenejších fitness náčiní, na ktoré môžete natrafiť vo veľkej časti domácnosti, hlavne u mladých ľudí.

Niet sa predsa čomu čudovať – sú jednoduché na montáž a nekomplikované na údržbu.

Hrazdy na stenu sú  navyše skvelou pomôckou na posilňovanie s vlastnou váhou, vďaka ktorej si posilníte najmä chrbát, ramená a brucho.

Hrazda na stenu je skutočne široko využiteľná a ponúka mnoho možností na cvičenie rôznych cvikov a posilnenie hornej časti tela.

Okrem nástennej hrazdy existuje viacero druhov hrázd ako napríklad závesná hrazda na dvere, hrazda do rohu či dokonca voľne stojaca hrazda. Hrazda však patrí medzi jednu z najlepších pomedzi svojho druhu. Aké podmienky by ale mala spĺňať ?

Pripravili sme si pre vás výber 5 najlepších hrázd na stenu. Momentálne na trhu nenájdete kvalitnejšie hrazdy ako nasledujúcich 5 produktov.

Nech sa páči.

NáhľadProduktHodnotenieCena

1

hrazdy a bradláHrazda na zhyby 500 CM DOMYOS

2

Nástenná hrazda inSPORTline RK200

3

Hrazda na stenu inSPORTline LCR1103

4

Hrazda na stenu inSPORTline LCR-1116

5

Hrazda na stenu inSPORTline RK130

6

Závesná hrazda na rebriny inSPORTline LCR-1115

Voľte kvalitu


Práve sa zamýšľate nad tým, ako by ste mohli ušetriť pár eur pri nákupe svojej novej nástennej hrazdy? Zvažujete kúpu nástennej hrazdy z bazáru, prípadne sa odhodlávate vyrobiť si jednu vlastnú?

Určite nikto nepodceňuje vaše zručnosti, avšak z hľadiska kvality a bezpečnosti by ste mali siahnuť určite po novej hrazde.

Hrazdy sú vyrábané z pevného oceľového materiálu, ktorý prechádza protišmykovou úpravou.

Okrem toho má každá závesná hrazda inú nosnosť a dĺžku, ktorá je upravená presne podľa rozličných parametrov užívateľov.

A je pravdepodobné, že podomácky vyrobené hrazdy by nespĺňali potrebné podmienky, s ktorými by mala disponovať.

Nástenné hrazdy z bazárov tiež nie sú najmúdrejšou investíciou, keďže nemáte jasný prehľad o tom, v akom stave dostanete kúpené náčinie.

Takisto zatiaľ čo v normálnych obchodoch máte zaručenú záruku, pri produkte z druhej ruky budete môcť asi len ťažko reklamovať svoju hrazdu, ak si na nej všimnete nejaké chybičky krásy.

Aj preto odporúčame zakúpiť si hrazdu v obchode alebo na e-shope, kde vám okrem kvalitného náčinia dokážu aj poradiť a bližšie upozorniť na detaily, na ktoré by ste si mali pri kúpe a používaní dávať pozor.

Možno, že si za nástennú hrazdu o niečo priplatíte, no tieto fitness pomôcky patria beztak do cenovo nenáročnej skupiny.

Náš TIP

inSPORTline LCR-1116
Univerzálna hrazda na stenu LCR-1116. Je vybavená až 8 úchopmi a má protišmykovú úpravu povrchu. Ako bonu má veľmi priaznivú cenu.

Nezabúdajte na rozmery hrazdy


Rozmery vašej nástennej hrazdy sú jedným z najhlavnejších faktorov, ktoré budú ovplyvňovať kvalitu a pohodlie vašich tréningov.

Pri výbere hrazdy na stenu dbajte na tieto tri aspekty:

  • Dĺžka
  • Priemer
  • Nosnosť

Dĺžka

Čím bude vaša nástenná závesná hrazda dlhšia, o to výhodnejšie pre vás. Dlhšia tyč vám zabezpečí viac priestoru a takisto viac pohodlia, vďaka čomu budú prebiehať vaše tréningy plynulejšie.

Takisto budete môcť tyč doplniť o zavesené kruhy alebo pomocné gumy.

Môžete natrafiť na veľa tyčiek s dĺžkou v rozpätí od 90 do 110 centimetrov, no ideálnejšie parametre sa pohybujú už nad 110 centimetrami.

Priemer

Priemer (hrúbka) tyče na hrazdách je zvyčajne podceňovaným parametrov, nad ktorým sa väčšina ľudí často ani nezamýšľa.

Pravda je však taká, že ak priemer tyče nie je dostatočne hrubý, budete mať ťažkosti počas trénovania.

Mohli by ste mať problém s udržaním sa na tyči, nechty by sa vám mohli zabárať do dlaní alebo by sa  vám mohli šmýkať ruky.

Hrazdy s priemerom pod 27 milimetrov nie sú vhodné na vykonávanie kvalitných cvikov.

Pre väčšinu ľudí je najideálnejších 32 alebo 34 milimetrov. Priemer ženských rúk býva zvyčajne 17 centimetrov – pre tú dĺžku je postačujúci priemer 32 milimetrov, zatiaľ čo mužské ruky sú dlhé 19 centimetrov a pre ľudí s väčšími rukami sa odporúča tyč s 34 milimetrami.

Komfortný priebeh tréningov vám však ponúknu hrazdy s oboma parametrami.

Nosnosť

Kvalitné nástenné hrazdy patria medzi robustnejšie náčinie, avšak váha každého užívateľa je rozdielna a preto si treba zvoliť hrazdu, ktorá bude vhodná pre vašu váhovú kategóriu.

Minimálna nosnosť hrazdy sa pohybuje okolo 100kg, čo je však málo, ak si chcete zaistiť bezpečný priebeh vašich tréningov.

Ak si hrazdu zabezpečujete na dlhodobé využitie je lepšie zaobstarať si hrazdu s nosnosťou okolo 150 – 250kg. Výber závisí od váhy užívateľov.

Ešte ste na hrazde nikdy necvičili? V nasledujúcom videu uvidíte ako na to.

Montáž nástennej hrazdy


Teraz, keď ste si už vybrali nástennú hrazdu, ktorá bude spĺňať všetky potrebné parametre, je dobré zamyslieť sa, kam svoje náčinie namontujete.

Určite zvážte, či stena, z ktorej sa chystáte vyrobiť domov pre vašu novú hrazdu, je dostatočne pevná a vyrobená z materiálu, ktorý unesie aj nápor vyššej váhy.

Takisto sa uistite, že cez danú časť steny neprechádza žiadne elektrické vedenie či iné káble. Nechceli by ste sa predsa odstaviť od elektriny.

Hrazda na stenu by mala byť na stene namontovaná vo výške, pri ktorej by ste mali mať po zavesení na ňu vystreté nohy.

Ideálnu výšku pre namontovanie hrazdy ľahko zistíte, ak sa postavíte na špičky a ruky vystriete dohora – končeky vašich prstov by mali byť ukazovateľom výšky, do ktorej je potrebné hrazdu namontovať.

Náš TIP

inSPORTline RK130
Hrazda s pevnou vystuženou konštrukciou, 6 možností úchytu, protišmykové rukoväte, zahnuté rukoväte..

Pre bezpečný pohyb hlavy pri cvičení zhybov by ste mali mať minimálne 35 centimetrov priestoru medzi stropom a tyčou hrazdy.

Ak sa však chystáte cvičiť náročnejšie cviky nad hrazdou, bude si to vyžadovať oveľa viac priestoru.

V prípade, že váš strop nie je dostatočne vysoký, aby splnil podmienku priestoru nad hlavou a vystretých nôh, zvoľte menej priestoru pre nohy.

Hrazda na stenu inSPORTline LCR-1116

InSPORTline LCR-1116 je kvalitná chrómová hrazda s protišmykovou úpravou, ktorá umožňuje až 8 rozličných úchopov.

Vďaka minimálnym priestorovým nárokom nebudete mať problém s jej montážou v byte alebo v menších priestoroch ako je napríklad detská izba.

Hrazdu ukotvíte pomocou šiestich skrutiek na každej strane, ktoré sú, samozrejme, súčasťou hrazdy. Ušľachtilá oceľ s chrómovaným povrchom vám poskytne zvýšenú odolnosť a dlhú životnosť.

Nástenná hrazda inSPORTline RK200

InSPORTline RK200 je univerzálna hrazda, ktorá poskytne plnohodnotné posilnenie chrbtových partií, baží ale i brucha za pomoci príťahov.

Vďaka 130 centimetrov dlhej úchopovej časti je možné trénovať rozličné cviky podľa vlastných potrieb.

Nástenná hrazda disponuje vysoko kvalitnou povrchovou úpravou, vďaka čomu je odolná voči potu a vlhkosti.

Kombinácia súbežných a šikmých úchopov vám umožní využitie hrazdy k nespočetnému množstvu cvikov, čo vám zabezpečí komplexné a zábavné cvičenie dokonca v samotnom pohodlí vášho domova.

Hrazda na stenu MAGNUS POWER MP1034

Magnus Power MP1034 sa pripevňuje do steny pomocou ôsmich silných skrutiek, ktoré rovnako s pevnými zvarmi a oceľovou konštrukciou zabezpečujú nosnosť až 210kg.

Hrazda má 6 úchytov, ktoré sú opatrené protišmykovou rukoväťou.

Súčasťou hrazdy je tiež putko, na ktoré je možné zavesiť expandery, multitrainer alebo iný fitness posilňovač.

Vďaka pevnej a odolnej konštrukcii táto hrazda na stenu unesie aj boxovacie vrece.

Najlepšia hrazda na stenu – Náš výber TOP 5


Nevybrali ste si? Pozrite si ešte raz náš prehľad najlepších hrázd na stenu. Po kliknutí tlačítka kúpiť sa vám zobrazí stránka s daným produktom. Upozorňujeme vás, že ceny jednotlivých produktov sa od dátumu písania článku mohli mierne zmeniť.

Ak chcete prehľadávať ďalšie produkty, jednoducho kliknite na kategóriu, ktorú chcete zobraziť.

Nech sa páči, tu je náš výber.

NáhľadProduktHodnotenieCena

1

hrazdy a bradláHrazda na zhyby 500 CM DOMYOS

2

Nástenná hrazda inSPORTline RK200

3

Hrazda na stenu inSPORTline LCR1103

4

Hrazda na stenu inSPORTline LCR-1116

5

Hrazda na stenu inSPORTline RK130

6

Závesná hrazda na rebriny inSPORTline LCR-1115

2 Komentáre

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Adrian
Ahoj, moje meno je Adrian a športu sa venujem odmalička. Aktívne jazdím na bicykli a vo voľnom čase sa venujem posilke. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike snažím vzdelávať. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

E-BOOK

 

ZADARMO!

40 nadupaných strán o výžive, podložených vedeckými štúdiami.

Stačí zadať e-mail

a stiahnuť e-book úplne zadarmo!

Šup šup, na čo čakáš?

ĎAKUJEME!

Skontroluj si email.