DomovŠportBojové športyOleksandr Usyk: Ukrajinský kráľ ringu

Oleksandr Usyk: Ukrajinský kráľ ringu

Oleksandr Usyk je ukrajinský profesionálny boxer a bývalý amatérsky boxer, ktorý je známy svojimi impozantnými úspechmi na amatérskej aj profesionálnej úrovni. Usyk sa narodil 17. januára 1987 v Simferopole na Kryme. Od útleho veku bol Usyk fascinovaný boxom a rozhodol sa venovať sa mu ako svojej profesionálnej kariére. Usykove úspechy a schopnosti v ringu sú jedny z najlepších v histórii boxu, pretože Usyk vyhral množstvo titulov a urobil si významné meno v boxerskom svete.

V tomto článku sa pozrieme na kariéru Oleksandra Usyka, jeho úspechy a štatistiky. Taktiež sa pozrieme na jeho najväčšie víťazstvá a to, čo ho robí takým úspešným boxérom.

Základné informácie

Olexandr Usyk sa narodil 17. januára 1987 v Simferopole na Ukrajine. Svoju kariéru v boxe začal v roku 2006 a o tri roky neskôr sa stal členom ukrajinskej olympijskej reprezentácie.

Na olympiáde v Londýne v roku 2012 získal Usyk zlatú medailu v kategórii do 91 kg.

Od tej doby sa stal nezastaviteľnou silou v profesionálnom boxe. V roku 2018 sa stal Usyk majstrom sveta v amatérskom boxe v ťažkej váhe a o rok neskôr vyhral Svetový super sériový turnaj v boxe.

Usyk je považovaný za jedného z najlepších profesionálnych boxerov na svete a jeho bojové umenie je obdivované fanúšikmi po celom svete.

Kariéra a skóre

Usykove boxerské korene sa datujú späť do jeho detstva, kedy sa prvýkrát stretol s boxerským trénerom.

Usykova kariéra začala v roku 2006, keď začal boxovať v amatérskej kategórii. V roku 2008 sa kvalifikoval na olympijské hry v Pekingu, kde vyhral zlatú medailu.

V roku 2012 sa opäť kvalifikoval na olympijské hry a opäť získal zlatú medailu.

Po tom, ako dosiahol všetko, čo sa dosiahnuť dá v amatérskom boxe, bola jeho cesta jasná.

V roku 2013 sa Usyk stal profesionálnym boxerom a v roku 2016 získal svoj prvý titul WBO Inter-Continental Cruiserweight Champion. V roku 2018 Usyk porazil Murata Gassieva a stal sa prvým nekaziacim profesionálnym šampiónom sveta v kategórii cruiserweight.

V roku 2019 sa presunul do ťažkej váhy, kde vyhral svoj prvý zápas proti Chazz Witherspoonovi.

Oleksandr Usyk

V roku 2002 začal trénovať v jeho tréningovom stredisku, kde sa stal súčasťou amatérskej boxerskej reprezentácie Ukrajiny. Usyk bol súčasťou tímu, ktorý sa zúčastnil Svetového amatérskeho šampionátu v boxe v roku 2009 a získal zlatú medailu.

  • Usyk má vynikajúce skóre 20-0-0, čo znamená, že vyhral všetkých 20 profesionálnych zápasov, v ktorých sa zúčastnil.
  • Z týchto 20 víťazstiev sa Usyk 13-krát rozhodol k výhre zápasu skóre. Takisto dokázal získať 13 KO víťazstiev, čo svedčí o jeho úžasnej sile a presnosti v ringu.
  • Usyk je momentálne rankovaný ako tretí najlepší ťažký váhový boxer na svete.

Ako sme už vyššie spomenuli, v roku 2012 sa Usyk rozhodol prejsť na profesionálnu úroveň a svoj debut mal 17. novembra 2013 proti Mexičanovi Felipeovi Romero. Usyk vyhral svoj prvý zápas drtivým spôsobom a tento úspech ho inšpiroval k tomu, aby pokračoval v boxerskej kariére.

neuveriteľnú profesionálnu bilanciu s 20 víťazstvami (platí k dátumu písania článku), z toho 13 z nich získal cez KO, a 0 prehrami. Taktiež má 16 víťazstiev získaných v amatérskej kariére. Jeho úspešnosť a schopnosti v ringu ho urobili jedným z najúspešnejších boxerov na svete.

Najväčšie víťazstvá

Usyk má mnoho víťazstiev, ktoré ho urobili slávnym vo svete boxu. Tu je pár z jeho najväčších víťazstiev:

Oleksandr Usyk vs. Tony Bellew

V novembri 2018 Usyk zápasil proti britskému boxerovi Tony Bellewovi v zápase o titul svetového šampióna v kategórii cruiserweight.

Usyk ukázal svoju silu a technickú zručnosť, keď Bellewa porazil v 8. kole KO. Usyk získal titul WBC, WBA, IBF a WBO v kategórii cruiserweight, čím sa stal nesporným kráľom v tejto kategórii.

Oleksandr Usyk vs. Murat Gassiev

V roku 2018 Usyk taktiež bojoval proti ruskému boxerovi Muratovi Gassievovi o titul svetového šampióna v kategórii cruiserweight v zápase, ktorý sa stal finále svetového pohára v boxe.

Usyk dokázal Gassieva zdolať a získal tak titul jednoznačným rozhodnutím poroty.

Oleksandr Usyk vs. Chazz Witherspoon

Usyk bol naplánovaný na zápas proti Britovi Dereckovi Chisorovi, ale kvôli jeho zraneniu sa namiesto toho stretol s Američanom Chazzom Witherspoonom v októbri 2019.

Usyk opäť ukázal svoje umenie a technické zručnosti, keď Witherspoona zdolal v 7. kole.

Čo robí Usyka takým úspešným?

Usyk je úspešný v boxe nielen preto, že má skvelé výsledky, ale aj preto, že má v sebe niečo špeciálne. Má špecifický charakter.

Jeho technická zručnosť, rýchlosť, sila a vytrvalosť sú niečo, čo ho robí vynikajúcim boxérom.

Navyše, Usyk je veľmi disciplinovaný a trénuje tvrdo, aby udržal svoju fyzickú a mentálnu pohotovosť na vysokej úrovni.

Oleksandr Usyk je skvelý boxér a kráľ ringu v kategórii cruiserweight. Jeho úspechy a štatistiky sú impozantné a robia z neho jedného z najlepších boxerov v histórii. Jeho technická zručnosť, rýchlosť, sila a vytrvalosť ho robia jedným z najúspešnejších boxérov na svete.

Ak Usyk bude pokračovať v tomto tempe, je iba otázkou času, kedy sa stane jedným z najlepších boxerov všetkých čias.

Čítajte ďalej a dozviete sa viac o jeho taktike a boxerskej technike v ringu.

Taktika a technika v ringu

Olexandr Usyk je považovaný za jedného z najlepších ťažkých váh v histórii a jeho bojové umenie je obdivované pre jeho rýchlosť, presnosť a vynikajúcu presnosť.

Usyk boxuje v southpaw postoji (pravá noha vpredu) s prvkami európskej školy. Má veľmi dobrý jab a rýchly footwork. Má vysoké figh IQ a vždy vie, čo robí.

Neustále sa snaží vytvárať tlak. To mu umožňuje vysoká výdrž a dobrá kondícia.

Jeho taktika v ringu sa líši podľa toho, s akým súperom sa stretne, ale všeobecne sa snaží zasadiť rýchle a chirirgicky presné údery, ktoré často využíva na zisk bodov.

Usyk tiež používa útoky na telo, ktoré často oslabia jeho súperov a otvoria cestu k víťazstvu.

Oleksandr Usyk je známy svojou technikou a schopnosťou rýchlo sa pohybovať po ringu. Má veľmi silnú nohu a vie sa pohybovať po ringu bez problémov.

Má tiež veľmi rýchle údery a dokáže veľmi dobre čítať súpera.

Jeho technické zručnosti sú tiež prezentované jeho úžasnými pohybmi a reflexami v ringu. Usyk má tiež vynikajúce zápasnícke IQ a je schopný rýchlo reagovať na stratégiu svojho súpera a prispôsobiť sa situácii.

Usykova fyzická kondícia a tréningový režim

Nie je pochýb o tom, že Usyk je jedným z najlepších ťažkých váhových boxerov na svete a jeho úspech je z veľkej časti založený na jeho vynikajúcej fyzickej kondícii a tvrdom tréningovom režime.

Usyk pravidelne cvičí kondičné a silové tréningy, ktoré zlepšujú jeho výdrž, silu a rýchlosť.

Okrem toho Usyk sa tiež zameriava na tréningové metódy, ktoré zlepšujú jeho zručnosti v ringu.

Patrí sem napríklad tréning v kombináciách úderov a štítov, kde sa Usyk učí kombinovať rôzne údery a kontrujúce techniky, aby bol schopný efektívne reagovať na situácie v ringu.

Osobnosť a filozofia

Okrem svojich vynikajúcich boxerských schopností má Usyk tiež veľmi zaujímavú osobnosť.

Je známe, že Usyk je veľmi pokorný, vtipný a skromný, aj keď jeho úspechy v ringu by mu mohli umožniť byť namysleným.

Usyk má filozofiu, ktorá sa zameriava na prekonanie samého seba a dosiahnutie vlastných cieľov. Medzi jeho legendárny výrok patrí odpoveď na otázku How do you feel?

„I’m feel, very feel.“

Napriek tomu, že je Usyk jedným z najlepších ťažkých váhových boxerov na svete, je jasné, že jeho úspech nie je len o jeho bojových schopnostiach. Je to tiež o jeho tvrdej práci, disciplíne a filozofii.

Týmto spôsobom si získal rešpekt od fanúšikov i od iných boxerov.

Záver

Jeho filozofia prekonávania samého seba a jeho tvrdá práca ho priviedli k tomu, že sa stal jedným z najlepších profesionálnych boxerov na svete.

Jeho technické zručnosti, rýchlosť a presnosť v kombinácii s jeho vynikajúcou fyzickou kondíciou robia z Usyka nezastaviteľného súpera v ringu.

Ak sa chcete dozvedieť viac o Olexandri Usykovi a jeho úžasnej kariére, neváhajte si prečítať ďalšie články o ňom a sledovať jeho zápasy. Vždy sa máme čo učiť od tých najlepších a Usyk je jedným z nich.

Dúfame, že vám náš článok pomohol získať lepší pohľad na Usyka ako boxera a jeho kariéry v ringu.

4.5/5 - (6 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Andrej
Andrej
Športu sa venujem odmalička. Hrám futbal a vo voľnom čase rád cvičím. Aj preto som sa rozhodol založiť tento web. Neustále sa v tejto problematike vzdelávam. V mojich článkoch sa budem snažiť priblížiť vám môj pohľad na vec.

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

E-BOOK

 

ZADARMO!

40 nadupaných strán o výžive, podložených vedeckými štúdiami.

Stačí zadať e-mail

a stiahnuť e-book úplne zadarmo!

Šup šup, na čo čakáš?

ĎAKUJEME!

Skontroluj si email.