DomovVýživové doplnkySpaľovače tukovNajlepší spaľovač tukov? (ODPOVEĎ)

Najlepší spaľovač tukov? (ODPOVEĎ)

Hľadáte efektívneho pomocníka pri cvičení a redukčnej diéte? Spaľovače tukov sú účinné doplnky, ktoré dokážu urýchliť vaše chudnutie, zvýšiť fungovanie metabolizmu a pomôcť vám pri odbúravaní tukov z tela. Dôležité si je vybrať kvalitný spaľovač tukov, ktorý vám prinesie želané výsledky.

Spaľovače tukov sú suplementy, ktoré obsahujú látky, vďaka ktorým dokážete pri diéte a cvičení urýchliť odbúravanie tukov z tela.

Nejde však o žiadnu zázračnú pipulku na chudnutie, pretože aj pri kvalitných spaľovačoch musíte pre želaný efekt dodržiavať určitý diétny režim a pohyb. Spaľovač tukov vás však v tomto smere dokáže rýchlejšie priblížiť k vytúženému cieľu.

Spaľovač tukov funguje na princípe zvyšovania telesnej teploty o niekoľko desatín stupňa, vďaka čomu dokážu zvýšiť výdaj energie až o 10 % v závislosti od zloženia a aplikovaného množstva.

Najlepší spaľovač tukov

Čo je to spaľovač tukov a na akom princípe funguje

Spaľovače tukov sú doplnky výživy pri cvičení a redukčnej diéte, ktoré pomáhajú zvyšovať metabolizmus, spaľovať tuk a podporujú chudnutie.

Niektoré druhy spaľovačov sú založené výhradne na prírodnej báze, tie menej kvalitné obsahujú niekoľko nezdravých ingrediencií, ktorým by ste sa mali určite vyhnúť.

Ak plánujete zhodiť tuk a vyrysovať vaše telo, spaľovače tukov môžu byť v tomto prípade veľkým pomocníkom, netreba však čakať zázraky.

Najlepšie fungujú ruka v ruke s úpravou stravy a pravidelným pohybom.

Ako funguje spaľovač tukov v praxi

Spaľovač obsahuje kľúčové zložky, ktoré sú navrhnuté tak, aby stimulovali hormonálne reakcie v tele a začali rozkladať tuk, ktorý telo využíva ako zdroj paliva.

Hlavnou zložkou väčšiny spaľovačov tukov je kofeín, ktorý zvyšuje metabolizmus a pomáha telu využívať tuk ako palivo. Rovnako po ňom budete mať aj viac energie na silovýkardio tréning.

Spaľovače tukov však musíte aj v tomto prípade používať v kombinácií s vyváženou stravou, inak nedosiahnete vytúžený efekt. Najlepšie je ho používať 30 až 60 minút pred tréningom a na lačný žalúdok, kedy poskytne najrýchlejší a najsilnejší účinok.

Zloženie spaľovačova tukov

Spaľovač obsahuje niekoľko látok, pričom každá pôsobí v tele inak a prináša so sebou rôzne benefity.

Kofeín

Kofeín môže byť vo vysokých dávkach nebezpečný, prírodný kofeín s mierou však obsahuje množstvo zdraviu prospešných antioxidantov.

Podľa dostupnej štúdie vedci zistili, že kofeín dokáže zvýšiť funkciu metabolizmu až o 11 %. To znamená, že telo využíva tuk na efektívnejšiu výrobu energie, vďaka čomu ho ľahšie spaľujete.

Synefrín

Synefrín je látka, ktorá má podobný mechanizmus pôsobenia ako efedrín, ktorý je na trhu zakázaný. A to z toho dôvodu, že spôsobuje arytmiu, zvýšený krvný tlak, nespavosť, závislosť a ďalšie nežiadúce účinky.

Hoci synefrín má nižší účinok ako efedrín, potláča chuť do jedla, najmä chuť na sacharidy a sladké jedlá. Pri jeho užívaní sa môžu dostaviť problémy s trávením.

spaľovač tukov

Extrakt zo zeleného čaju a zelenej kávy

Zelený čaj je obľúbený nápoj, ktorý nielen že dobre chutí, ale dokáže pomôcť aj pri redukcii hmotnosti.

V tomto procese vám dokážu pomôcť konkrétne zložky zeleného čaju (EGCG), ktoré dokážu zvýšiť výdaj energie až o 5 %.

Čo sa týka zelenej kávy, tu sa účinná zložka nazýva kyselina chlórogénová. Táto látka pomáha pri:

  • spaľovaní tuku,
  • prispieva k zdraviu vášho srdca,
  • znižuje krvný tlak.

CLA

CLA, teda konjugovaná kyselina linolová je zložka kvalitného spaľovača tukov, ktorá zabraňuje vstrebávaniu tukov z potravy.

Ide o látku, ktorú je potrebné užívať dlhodobo, aby vám priniesla preukázateľný efekt.

Karnitín

Karnitín je aminokyselina, ktorú si telo dokáže vyrobiť samo, ale rovnako ju prijímame aj z potravy. Najväčšia dávka karnitínu sa nachádza v tmavom mäse, avšak aby ste prijali dostatočnú odporúčanú dávku, museli by ste zjesť obrovské množstvo.

Karnitín sa využíva ako okamžitý zdroj energie, umožňuje podať dlhší a intenzívnejší telesný výkon, zlepšuje kvalitu kostí, posilňuje imunitu, u mužov zlepšuje kvalitu a množstvo spermií.

 

HCA

Kyselina hydroxycitrónová (HCA) je látka obsiahnutá v spaľovači tukov, ktorá potláča premenu sacharidov na tuky.

Jej ďalšími benefitmi sú v prípade chudnutia a rysovania postavy antikatabolické vlastnosti a potlačenie chuti do jedla.

Kapsaicín

Kapsaicín je rastlinný alkaloid, ktorý je zodpovedný za pálivú chuť papriky. Táto látka má termogénne účinky, čo pri cvičení znamená, že využíva tuk ako okamžitý zdroj energie.

Jej nástup je rýchly, človek začne pociťovať veľké návaly tepla. Medzi jej hlavné výhody takisto patrí aj to, že ide o silný antikarcinogénom, ktorý slúži ako prevencia proti vzniku rakoviny.

Typy spaľovačov tukov, ktoré trh ponúka

Na trhu existujú 2 typy spaľovačov, a to komplexné spaľovače a doplnky, ktoré obsahujú iba jednu látku.

Komplexné spaľovače tukov obsahujú niekoľko látok, ktoré majú v spojení s inými látkami synergické účinky. To znamená, že sa účinok a efekt spaľovaču zvyšuje.

Na druhej strane existujú spaľovače, ktoré obsahujú iba jednu látku, ako napríklad kofeín, karnitín alebo synefrín. V tomto prípade si môžete kúpiť jednotlivé látky ako samostatný doplnok výživy, a vzájomne ich medzi sebou kombinovať.

Spaľovače tukov dostanete kúpiť ako tabletky, prášok alebo tekutý spaľovač.

4 tipy, ako si vybrať kvalitný spaľovač tukov

Ak uvažujete nad kúpou kvalitného spaľovača tukov, pri jeho výbere by ste sa mali zamerať na niekoľko parametrov, ktoré vám pri výbere pomôžu.

Medzi hlavné oblasti patria recenzie od užívateľov,  zloženie, cena a forma.

Recenzie od užívateľov

Dnes nie je nič jednoduchšie, ako si zapnúť internet a prečítať si recenzie na produkt, ktorý sa chystáte kúpiť. Hlavne v prípade, ak sa chystáte kúpiť si produkt, ktorý nie je úplne najlacnejší.

Na základe recenzií nájdete aj na jednotlivých stránkach odporúčania predajcov, ktorý spaľovač tukov je u nich najpredávanejší.

Samotné výsledky spaľovačov sa však líšia v závislosti od toho, ako dlho ho človek používa a od jeho životného štýlu.

Zloženie

Ako sme už písali vyššie, spaľovače tukov môžu obsahovať niekoľko látok súčasne, alebo iba jednu konkrétnu látku.

Niektoré zložky v spaľovačoch pomáhajú potlačiť chuť do jedla, predchádzať ukladaniu tukov alebo podporiť rýchlosť metabolizmus.

Preto ak potrebujete konkrétnu zložku, môžete si kúpiť komplexný spaľovač tukov, alebo si sami vyskladať jednotlivé doplnky výživy podľa vašich potrieb.

Cena

V tomto prípade platí, že najdrahší spaľovač tukov nemusí byť nevyhnutne aj ten najlepší. Jeho cenu môže ovplyvňovať jeho zloženie, hmotnosť alebo počet tabletiek, či samotná značka.

Najlacnejšie spaľovače tukov sú v tekutej forme, kúpite ich už od 1 €. Ide však o jednorazovú dávku v podobe shotu.

Tie drahšie spaľovače sa pohybujú v cenovom rozmedzí od 50 do 65 €.

 

Tabletky, prášok alebo tekutá forma

Doplnky na spaľovanie tukov sú dostupné vo forme tekutého shotu, prášku alebo tabletiek.

V tomto prípade výber záleží len na vás a od toho, akú formu pri užívaní preferujete. Samotná forma by sa nemala odraziť na jeho účinku.

4.2/5 - (5 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Denisa Neuschlová
Denisa Neuschlová
Milujem zdravý životný štýl a šport každého druhu. Rovnako, ako návštevníci Fitlandu, aj ja sa snažím týmito pravidlami riadiť. Skvelým pomocníkom na tejto ceste sú tipy a rady, návody a odporúčania, ktoré pre vás píšem.

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

E-BOOK

 

ZADARMO!

40 nadupaných strán o výžive, podložených vedeckými štúdiami.

Stačí zadať e-mail

a stiahnuť e-book úplne zadarmo!

Šup šup, na čo čakáš?

ĎAKUJEME!

Skontroluj si email.