DomovMagazín7 zaujímavých výhod maderoterapie + (cena valčekov)

7 zaujímavých výhod maderoterapie + (cena valčekov)

Hľadáte účinný spôsob, ako si v tejto rýchlej dobe udržať zdravú rovnováhu tela i mysle? Vyskúšajte maderoterapiu. Ide o jeden z najnovších trendov v oblasti relaxácie a starostlivosti o telo. Maderoterapia sa stala obľúbenou metódou vo wellness centrách či kozmetických salónoch po celom svete.

Ak ešte nepoznáte maderoterapiu, v tomto článku sa dozviete o jej výhodách pre náš organizmus.

Výbava na maderoterapiu

Čo je maderoterapia?

Maderoterapia je druh masáže, ktorá je určená na odstránenie celulitídy, bolestí chrbtice a celkovej detoxikácie organizmu. Aj napriek tomu, že už má vyše storočnú tradíciu, u nás je pomerne nová a neznáma.

Táto technika pochádza z Kolumbie, kde sa tiež zrodil jej moderný názov. „Madero“ znamená v španielčine drevo. Ako súvisí drevo s masážou? Jednoducho tak, že maderoterapia využíva na masáž drevené anatomicky tvarované nástroje.

Hlavnými nástrojmi maderoterapie sú valčeky, hladidlá či hranaté dosky vyrobené z rôznych druhov dreva. Tieto nástroje majú rôzne tvary a veľkosti, čo umožňuje prispôsobenie masáže konkrétnym partiám tela.

Opakovanými pohybmi s masážnymi pomôckami dochádza k odplaveniu toxínov, tukov či prebytočnej tekutiny, podpore lymfatického systému, tvarovaniu postavy i k odbúraniu celulitídy.

Na čo je maderoterapia dobrá?

Masáže pôsobia vo všeobecnosti na naše telo veľmi prospešne. Taktiež aj maderoterapia má okrem estetických výhod i množstvo zdravotných.

1. Relaxácia a zmierňovanie stresu

Maderoterapia je skvelým spôsobom, ako sa zbaviť napätia a stresu. Masáž s drevom dokáže uvoľniť svaly a zlepšiť ich prekrvenie, čím sa zvyšuje pocit pohody a relaxácie.

2. Stimulácia krvného obehu

Masážne pomôcky sú tvorené rôznymi výklenkami, ktoré vám veľmi efektívne pomôžu prekrviť stuhnuté tkanivá. Do tela sa tak môže dostať viac kyslíka a odplaviť z neho množstvo škodlivých látok.

 

3. Zlepšenie stavu pokožky

Maderoterapia môže pomôcť zlepšiť vzhľad pokožky tým, že podporuje lymfatický obeh a pomáha odstrániť toxíny z tela. Výsledkom pravidelných masáží je zdravšia, hladšia a vypnutejšia pokožka.

4. Redukcia celulitídy

Správnym vykonávaním maderoterapie odbúrate podkožný tuk na tele, čím redukujete vzhľad celulitídy.

5. Tvarovanie tela

Táto technika môže pomôcť tvarovať telo tým, že pomáha pri spaľovaní tukových zásob. Maderoterapia sa často používa na oblastiach v ktorých sa zvykne ukladať tuk, ako sú brucho, stehná či zadok.

6. Podpora lymfatického obehu

Funkciou lymfatického systému je vylučovanie toxických látok. Tie sa v našom tele nahromadia nezdravým stravovaním i nedostatočným pohybom. Stimuláciou lymfatickej drenáže sa pri masáži uvoľňujú prebytočné tekutiny a s nimi aj tuk a škodlivé látky, a dostávajú sa z tela von.

Chceš na masáž? Pozri si najlepšie masáže

7. Uvoľnenie bolesti svalov a kĺbov

Premasírovaním bolestivých partií môžete zvýšiť ich prekrvenie, čo pozitívne vplýva na ich uvoľnenie.

Ako prebieha a koľko stojí maderoterapia?

Maderoterapia by mala byť vykonávaná skúseným profesionálnym terapeutom, ktorý pozná jednotlivé nástroje i prácu s nimi. Pri masáži sú totiž používané drevené nástroje, ktorými by vám neškolený človek mohol zbytočne ublížiť.

Maderoterapia začína konzultáciou o vašich potrebách, na základe ktorých je vám masáž prispôsobená.

Každá terapia by mala trvať cca 30 – 50 minút. Dĺžka je prispôsobená každému človeku a typu postavy. Ošetrenie začína ručnou masážou, prostredníctvom ktorej terapeut pripraví vašu pokožku na odstraňovanie nahromadených tukov. Následne sú aplikované na telo éterické oleje s cielenými vlastnosťami a nakoniec prichádza na rad samotná masáž s drevenými pomôckami.

Masíruje sa rýchlymi, dynamickými ťahmi a prechádza sa cez všetky problematické časti tela.

Keďže vám táto masáž rozprúdi lymfatický obeh, po procedúre sa odporúča zvýšiť príjem tekutín.

valček na maderoterapiu

Aj napriek tomu, že terapeuti sľubujú viditeľné výsledky už po troch sedeniach, najlepšie a trvalé výsledky získate len pravidelným navštevovaním. Odporúča sa absolvovať aspoň 10 – 15 terapií v jednom cykle za sebou, ideálne každý druhý deň.

Recenzie klientov dokazujú, že po absolvovaní cyklu maderoterapií vydrží dosiahnutý stav cca 4 – 5 mesiacov. Ak chcete mať výsledky trvácne, po absolvovaní hlavnej kúry navštevujte maderoterapiu ideálne 1 krát za 2 týždne alebo aspoň 1 krát do mesiaca. Samozrejme, veľkú úlohu zohráva aj zdravá strava a dostatočné množstvo pohybu.

Čo sa týka ceny jednorázovej maderoterapie, tá závisí od niekoľkých faktorov, ako napríklad miesto kde sa salón nachádza, dĺžka masáže, skúsenosti terapeuta a ďalších pridaných služieb.

V priemere sa cena jednej maderoterapie pohybuje od približne 30 do 50 eur. Cena sa môže líšiť aj v závislosti od toho, ktorú časť tela chcete liečiť. Terapie na tvár a krk sú často lacnejšie ako terapie na telo, ktoré môžu byť komplexnejšie a dlhšie.

Pre koho je maderoterapia vhodná?

Maderoterapia je určená pre ženy i pre mužov v každom veku. Obzvlášť je obľúbená u žien, ktoré chcú schudnúť, vytvarovať si postavu alebo sa zbaviť celulitídy.

Taktiež ide o preventívne vyšetrenie ochorení spojených s obezitou.

Za zmienku stojí i jej estetický aspekt, ktorým je pevná a vyhladená pokožka.

Určite vyskúšajte maderoterapiu aj ak máte narušený lymfatický obeh.

 

Kedy by sme mali maderoterapiu radšej vynechať?

Maderoterapia je pre náš organizmus celkom záťažová, nakoľko má priamy vplyv na pohyb tekutín, lymfy i na imunitu.

Tak, ako aj pri iných masážach, aj pri maderoterapii platí, že ľudia s vážnejšími zdravotnými ťažkosťami by ju mali radšej vynechať.

V prvom rade ide o ľudí, ktorí majú rôzne kožné ochorenia alebo čerstvé rany. V tomto prípade nie je vhodné absolvovať žiadnu masáž.

Opatrní by mali by byť aj pacienti, ktorí majú problémy s vysokým alebo nízkym krvným tlakom.

Túto terapiu by nemali absolvovať ani ľudia s akútnym infekčným ochorením či ľudia, ktorím v tele prebieha zápal.

Opatrní by mali byť ľudia s cukrovkou, trombózou a onkologickými ochoreniami.

Maderoterapia sa v žiadnom prípade nesmie uplatňovať u tehotných a dojčiacich žien, nakoľko mlieko sa môže nakaziť toxínmi cez proces laktácie, ktoré sa pri maderoterapií vylučujú.

Zoznámte sa s nástrojmi

Maderoterapia je vykonávaná výhradne drevenými nástrojmi. V prípade, že by ste sa jej sami chceli venovať, ponúkame vám ich prehľad spolu s vysvetlením, na ktoré partie sa používajú.

Drevené masážne pomôcky sú vyrobené tak, aby boli pevné a prispôsobené konkrétnym partiám tela.

Masážne valčeky

Maderoterapeutické valčeky sú jedným z kľúčových nástrojov pri maderoterapii.

Poznáme rôzne typy valčekov, ktoré líšia sa dĺžkou, ohnutím, tvarom otočných prvkov či počtom výstupkov.

Valčeky sa využívajú na aktiváciu lymfatického systému. Podporujú aj odstraňovanie tukových buniek a prispievajú k celkovej cirkuláciu krvi v tele.

Masážne dosky

Medzi základné pomôcky pri maderoterapii patria i tzv. masážne stierky. Pripomínajú tvar hranatej dosky a používajú sa pri intenzívnej masáži s cieľom formovania postavy.

Tieto dosky umožňujú terapeutom cieliť na konkrétne svalové skupiny a oblasti tela. Ich prapodivný tvar zodpovedá krivkám tela a umožňuje tak použitie po takmer celom tele.

Pomáhajú zlepšiť cirkuláciu krvi, odstrániť toxínyzmierniť celulitídu. Menšie stierky sa používajú na tvarovanie citlivejších oblastí na tele, zatiaľ čo tie väčšie sa zameriavajú na tie najväčšie skupiny svalov, ako sú stehná či zadok.

Masážne banky

Masážne banky sú ďalšou užitočnou pomôckou pri maderoterapii. Tieto banky majú hladký povrch a používajú sa na odsávanie a formovanie kože.

banky na maderoterapiu

Pomáhajú zlepšiť cirkuláciu krvi, lymfatický obeh, prispievajú k redukcii celulitídy a zlepšujú textúru pokožky.

Vytvárajú podtlak a doslova nasávajú povrchový tuk. Vyhladzujú tak povrch pokožky a redukujú viditeľné príznaky celulitídy. Prečítajte si kompletný článok o bankovaní.

Druhy maderoterapie

Maderoterapia tela

Maderoterapia tela je najčastejšie praktizovanou metódou tejto masáže. Aplikuje sa v podstate po celom tele. Je vhodná na redukovanie celulitídy, obezity a celkovom formovaní postavy. Okrem estetických účelov vám môže pomôcť aj znížiť úroveň stresu či uvoľniť stuhnuté svalstvo.

 

Maderoterapia tváre

Maderoterapia sa často aplikuje aj na tvár. Jej účelom je oživiť výrobu elastínu a kolagénu, ako aj zlepšiť cirkuláciu a tónus tváre.

Anticelulitídna maderoterapia

Prostredníctvom tejto maderoterapie sa z vášho tela lepšie odstránia nahromadené toxíny z rôznych častí tela, ako sú boky, brucho, nohy či stehná.

Táto metóda vám pomôže aj vytvarovať a spevniť postavu.

Chcete vykonávať maderoterapiu sami?

Ak sa zaujímate o techniky maderoterapie a chceli by ste sa jej aj sami venovať, môžete vyskúšať kurz maderoterapie a stať sa kvalifikovaným terapeutom. Domáca maderoterapia je super ale na to, aby ste ju mohli vykonávať profesionálne je dobré mať profesionálny kurz.

Vďaka kurzu získate odborné znalosti, praktické skúsenosti a certifikát, ktoré vám umožnia poskytovať klientom tieto spomínané terapeutické služby.

Kurz maderoterapie vás naučí všetky dôležité techniky masáže, predstaví vám všetky nástroje a starostlivosť o ne, a najmä, budete mať možnosť cvičiť a zdokonaľovať svoje masážne techniky pod dohľadom skúsených inštruktorov.

Spravidla po absolvovaní kurzu obdržíte i certifikát, ktorý vás oprávňuje vykonávať túto terapiu profesionálne.

Záver

Maderoterapia je viac než len terapeutická metóda. Je to cesta k relaxácii, kráse a lepšiemu zdraviu. Táto inovatívna technika využíva drevené nástroje na masáž, stimuláciu a formovanie tela.

Ponúka mnoho výhod pre tých, ktorí hľadajú spôsob, ako zlepšiť svoju postavu, vzhľad kože, ale aj fyzickú či psychickú rovnováhu.

Ak vás táto metóda zaujala, neváhajte sa obrátiť na wellness centrum alebo kozmetický salón, kde si môžete vyskúšať maderoterapiu priamo na svojom tele. 

 

4.9/5 - (15 hlasov)

Napísať odpoveď

Please enter your comment!
Please enter your name here

Dominika Jarošová
Dominika Jarošová
Chvíľu mi trvalo, kým som si k športu ako malá našla cestu. Dnes si už však život bez neho neviem predstaviť. Preto si popri tvorbe článkov a grafiky vždy vo voľnom čase zabehám či zacvičím. Keďže milujem prírodu, najradšej vybehnem do lesa so psíkom alebo na turistiku. Pravidelne sa vzdelávam v oblasti športu a zdravej výživy, nakoľko naše telo je hlavne náš výtvor a treba sa oň patrične starať. Rada by som nadobudnuté poznatky predstavila aj vám.

CHCEŠ BYŤ FIT? ZAČNI HNEĎ TERAZ!

Dostaň sa do formy pomocou našich zaujímavých článkov.

Raz za čas ti pošleme zhrnutie toho najnovšieho, čo sa udialo vo svete fitness. Taktiež ti budeme posielať zľavy, pomocou ktorých ušetríš nejaké tie €. Tie potom môžeš dať napríklad za vstup do posilky.